Kamp Akademi | KISA FİLM ATÖLYESİ
Sörf, surf, rüzgar sörfü, yelken, yaz kampı, yaz kampi, kiteboard kampi, kiteboard, doğa kampı, doga kampi, ingizce kamp, yaz okulu, fransızca kampı, kayak kampı, snowboard kampı, kısa fil atölyesi, sinema kampı, basketbol kampı, yüzme kampı, voleybol kampı, uluslararası kamp, yaz dil kampı, futbol kampı, uzay kampı, müzik kampı, macera kampı, eğlence kampı, gençlik kampı, ingiltere dil kampı, kamp, camp, basketbol, voleybol, doğa, günübirlik kamp, caddebostan gençlik kampları, geleceğin yıldızları, aqua camp, camp wolftrack, dünya gençlik kampları, future stars, titan akademi, armada, mvp, kamplar derneği, wakeboard kampı, basketbol okulu, voleybol okulu, spor kampı, yüzme okulu, futbol okulu, spor okulu
17136
page,page-id-17136,page-template-default,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-6.2.1,wpb-js-composer js-comp-ver-4.3.5,vc_responsive

KISA FİLM ATÖLYESİ

SESSİZLİK ! 3-2-1 MOTOR !


Nerede? :

Aladağ – Bolu

Ne zaman? : 

24 – 30 Temmuz

Kimler Katılmalı? : 

12 – 17 Yaş

Neden katılmalı? : 

Doğada sinema sanatı ile iç içe bir kamp dönemi geçirmek, herkesin içinde yattığına inandığımız sanatçı yönü açığa çıkarmak ve parlatmak için.


Kampçılarımız bu kampımızın sonunda hikayelerini nasıl daha iyi anlatmanın yöntemlerini farketmiş, uygulama imkanı bulmuş ve geleceklerini şekillendirdikleri bir yaşta içlerindeki sanatçı potansiyelini keşfetme fırsatı bulmuş olacaklar.

 

Kampımızdaki atölye çalışmalarımız:

 

• Senaryo yazımı Atölyemizde hazır bir senaryo üzerinden çalışma yapılmaz, katılımcılar hikayeyi takım çalışması yaparak hep beraber oluştururlar. Tüm kamp döneminde her 5 kişilik gruba 1 adet bilgisayar ve çekim ekipmanı sağlıyoruz.

 

• Çekime hazırlık & çekim süreci Kampçılar çekim için gerekli şartları nasıl oluşturacaklarını, çekimin organizasyonunu ve programlamasını bu aşamada öğrenip uygularlar. Gruplar halinde, kendi içlerinde iş bölümü yaparak filmi çekmeye başlarlar, bu iş bölümde programın özelliği olan yer değiştirme tekniği uygulanır, her yeni sahneye geçtikçe setteki herkesin görevi değişir ve böylece kısa filmin çekimi sırasında herkes en az bir kere yönetmen, kameraman, ses teknisyeni gibi görevleri yapmış olup çekim sürecinin her aşamasında rol almış olur.

 

• Çekim sonrası Kurgu, ses, müzik ve varsa özel efektlerinin yapıldığı en zevkli kısımlardan biridir. Çekim önemi bu aşamada kurgu ve ses miksajı teknikleri gösterilerek çok daha iyi anlatılır.

 

• Gala gecesi Katılımcılar, diğer branşlardan da katılan tüm kampçıların karşısında filmlerini çekerken yaşadıkları tüm süreci izleyiciye aktarır ve filmlerini paylaşırlar. Tüm sunumlar yapıldıktan sonra tüm seyircilerin oyları toplanır, devamında ödül töreni yapılır.

 

Tüm bu etkinlik sonunda, gençlerimiz sinema sanatının tüm aşamalarını görmüş, tüm safhalarında çalışmış, grup arkadaşları ile beraber yarattıkları hikayeyi kısa film olarak ölümsüzleştirmenin keyfiyle, çektikleri filmin DVD’si ile birlikte kampımızdan ayrılır.

 

Bu kampımıza ulaşımı otobüsle yapıyoruz. Tesiste ise tam pansiyon konaklıyoruz.

Kısa Film Atölyesi Kampı paketimiz içinde dahil olan hizmetlerimiz;

Koçluk hizmeti (7/24)
• Film eğitimi
Aktiviteler
• Takım oyunları
Türsab seyahat sigortası
Transferler
Kamp t-shirtü
Kamp fotoğrafları